KONST / Litografier / Färglitografi 13093543
nr 1309 3543
Ingrid Vang Nyman
(1916-1959), Danmark
Färglitografi, Signerad, numrerad 153/200, Dansande flicka. Motivet: 27x37 cm
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 på Jylland i Danmark, död 1959.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 februari 2020
kl 18:39:39
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Ingrid Vang Nyman
Läs mer om Ingrid Vang Nyman